Faience sink and a piece of soap

Jak urządzić małą łazienkę?

Stylowe urządzenie łazienki nie powinno stanowić większego problemu. Jednak – pojawia się on wtedy, gdy mamy do czynienia z małą łazienką może się okazać, że jednak coś staje nam na przeszkodzie, by urządzić idealną przestrzeń. To właśnie miejsce, w którym może liczyć się dosłownie każdy centymetr, więc należy odpowiednio zaaranżować całość, by łazienka nie była zagracona, a stała się naszą małą oazą!

Jaką ceramikę wybrać?

Do małej łazienki musimy wybrać odpowiednią ceramikę, z uwagi na to, że nie wszystko może pasować lub po prostu zmieścić się w naszym „pokoju”. Poprzez niewielki metraż musimy dobrze rozplanować przestrzeń, by była ona funkcjonalna, a dodatkowo ładnie się prezentowała. Wszystko więc zależy od naszego wyboru, dlatego postawmy na bardzo nowoczesne rozwiązania, które pozwolą nam zaoszczędzić przestrzeń.

Faience sink and a piece of soap

Znakomitym wyjściem absolutnie zawsze są modele podwieszane oraz kompaktowe. Mają dość krótką miskę, poprzez co nie zajmują wiele miejsca. Warto wiedzieć, że zabudowany stelaż podtynkowy pozwala nam stworzyć dodatkową półkę na rzeczy, takie jak chustecznik czy odświeżacz powietrza. Oprócz tego wybierzmy malutka umywalkę, której długość nie powinna przekraczać 25-35 cm. Dobrze, by miała zaokrąglone brzegi, a także możliwość zamontowania np. bocznej lub wiszącej baterii.

Akcesoria do małej łazienki

W pełni wykorzystujmy ściany! Co to oznacza? Że akcesoria wiszące możemy zamocować do płytek, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. I tak oto szczotkę łazienkową, uchwyt na papier czy dozownik do mydła nie zajmą tyle przestrzeni, co stojące lub leżące na półce!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *