Łazienka

Jak zachować czystość w łazience?

Sprzątanie to jedna z tych czynności, za którymi większość z nas nie przepada, a mimo wszystko – nie można jej uniknąć. Czyszczenie łazienki bywa uciążliwe, ale to dopiero w idealnie wysprzątanym pomieszczeniu jesteśmy w stanie się w pełni zrelaksować. Wprawdzie na rynku dostępnych jest wiele detergentów, które mają ułatwić nam zachowanie porządku, ale przecież warto znać sprawdzone, domowe sposoby!

Czyszczenie fug

W ostatnim czasie najmodniejsze są płytki ceramiczne w dużych rozmiarach. Mają one sporo zalet – optycznie powiększają przestrzeń naszej łazienki, a na dokładkę – jeśli ich użyjemy, mamy mniej fug do czyszczenia! A przecież wszyscy wiemy, że potrafią one przysporzyć nam sporo kłopotów. Nie każdy jednak wie, że można się z brudem w tym miejscu rozprawić w bardzo prosty sposób! Na przykład przy użyciu… proszku do pieczenia!

Ocet – najlepszy sprzymierzeniec w walce o czystość

Produkty spożywcze, które zwykle mamy w kuchni, mogą zdziałać cuda. Do takich fantastycznych środków czystości możemy zaliczyć ocet. Pomoże on nam na przykład pozbyć się kamiennego osadu z naszych baterii umywalkowych czy wannowych. Wystarczy, że owiniemy je szmatką nasączoną we wspomnianym occie i pozostawimy na około dwie godziny. Poza tym, płyn ten doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami naszych płytek ceramicznych, pozostawiając na nim warstwę ochronną przed kamieniem wodnym.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *